Stáže v CERNu pro rok 2022

LHC, Atlas, Higgsův Bosson. Datová úložiště o více než 250 petabajtech. 16 000 vědců z celé Evropy. Přidejte se!

S Jarkou Schovancovou a Martinem Adamem vás zveme na webinář zaměřený na stážové možnosti pro studenty českých vysokých škol. Spolupráci s vědecko-výzkumnými týmy na pracovištích ve Švýcarsku si můžete vyzkoušet  jako budoucí  inženýři (mechaniční, stavební či softwaroví) , fyzikové, chemici, neurovědci, ale i ekonomové, právníci či překladatelé.  

KDY: pondělí 24. ledna 2022 od 17:00- 18:00 hod. na zoomu.

Přihlašte se do neděle 23. ledna 2022 do 23:59 hod. Webinář bude v ČJ.  

PŘIHLÁŠKY

Přístup bude registrovaným zájemcům zaslaný na mail hned po vyplnění registračního formuláře.

Do konce ledna 2022 můžete podat přihlášku do následujících programů:

do 31. 1. 2022 do Summer Student Programme. Určeno pro studenty bakalářských a magisterských programů fyzika, inženýring, IT nebo matematika pro období od června do září.

do 31. 1. 2022 do OpenLab Summer Student Programme. Určeno studentům informatiky.

do 31. 1. 2022 do Fellowship Programme. Určeno čerstvým absolventům.

 

Dále se studentky a studenti můžou do 21. 3. 2022 hlásit na Technical Student Programme, Administrative Student Programme, Doctoral Student Programme a další. Průběžně do října 2022 můžete podávat příhlášky pro Short Term Intership

Se svými zkušenosti v CERNu, procesem náboru na stážové programy a vědeckými tými vás seznámí dva matfyzáci:

Jaroslava Schovancová

Jarka je computing inženýrka v CERN IT s bohatými zkušenostmi s výpočty v částicové, astro-částicové a astrofyzice, jak z výpočtové, tak z infrastrukturní strany. Vystudovala magistra v oboru Astronomie a astrofyzika a Ph.D. v subjaderné fyzice na MFF UK v Praze, v současnosti si rozšiřuje obzory studiem magisterské informatiky na MFF UK v oboru Umělá inteligence se specializací na robotiku a medicínské robotické aplikace. Jarka je členkou LHC experimentů ATLAS a CMS. Jarka je zodpovědná za vedení a vývoj frameworku pro testování, uvádění do provozu a benchmarking jak výpočetních zdrojů World-wide LHC Computing Gridu, tak komponent komplexních distribuovaných systémů používaných LHC experimenty. Jarku zajímají možnosti, jak optimalizovat výpočty a vylepšit využití dostupných výpočetních zdrojů, které zkoumá jako členka týmu, který spravuje výpočetní farmu CERNu. Jarka vede projekt, který pomáhá managementu CERN IT porozumět využívání dostupných zdrojů. Jako členka týmu CERN IT konzultantů pomáhá kolegům z různých koutů CERNu s navigací v prostředí služeb poskytovaných v CERN IT. Jarka se aktivně účastní různých scientific outreach a diversity programů. Pár praktických tipů najdete i na jejím webu.

Martin Adam

Martin je software inženýr v CERN IT. Vystudoval magistra na MFF UK v Praze v oboru Umělá inteligence se specializací na strojové učení, při bakalářských studiích se věnoval Administraci systémů. Široký záběr si přenesl ze studií i do profesionálního života: jeho současné povinnosti sahají od navrhování webových front- a back-endů až k analýze dat. Z předchozího angažmá ve výpočetním středisku FZÚ AV ČR si pak přinesl znalosti týkající se správy, které nyní využívá jako člen týmu výpočetní farmy v CERNu.

CERN, evropská organizace pro jaderný výzkum, je mezinárodní organizace se sídlem v Ženevě zabývající se částicovou fyzikou. Byla zřízena roku 1954. Cílem organizace je spolupráce evropských států v oblasti čistě vědeckého a základního výzkumu, jakož i výzkumu s ním do značné míry souvisejícího. ČR letos oslaví 30 let členství v této vědecké instituci. Mezi 2 600 kmenovými zaměstnanci CERNu je pouze asi tucet Čechů a asi dva tucty Slováků. Stálých kmenových zaměstnanců z ČR je ještě rádově méně. Stojí rozhodně tuto společnost rozšířit. Česká republika přispívá ročně na rozpočet této vědecké instituce 1 %, což je 11,1 mil. CHF. ČR právě z tohoto rozpočtu podporuje rozvoj studentů a hradí třetitu stipendií 6 - 12 stážistům ročně. 

 

 

 

Stáže v CERNu pro rok 2022

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2088+

zapojených uchazečů

1817+

zaměstnavatelů

2528+

vědeckých pozic

17+

let zkušeností

TOPlist