Musíte vše dělat s radostí!

Je to strašně důležitý pocit, ví své Roman Staša, náš spíkr na konferenci GetConnected 2023 - Splň si svůj sen.

Roman Staša, kluk ze Zlína. Hokejka, kuchař, trenér, běžec, cestovatel a bůhví co ještě. Těch nálepek měl v životě mnoho. Dnes je to megastar, která si za svým úspěchem stojí sama. Roman je nás první spíkr na konferenci GetConnected 2023 - Splň si svůj sen. On si ho také splnil. Jaká byla jeho cesta? 

 

Co byl pro tebe nejtěžší krok v cestě za vysněnou profesí?

To se těžko posuzuje. V mým životě v každou danou dobu, kdy jsem se něčemu věnoval, ať už hokeji, osobnímu trénování nebo vaření, tak to pro mě v tu danou chvíli byla asi právě vysněná profese. I když nad tím přemýšlím, tak bych nikdy nic, z toho, co jsem dělal, ze svého pohledu nenazval vysněnou profesí. Moje cesta profesním životem je spíš cesta za radostí než za snem. A na té cestě jsem vždycky potkal mnoho zajímavých lidí, takže kdybych je měl všechny jmenovat, tak by to bylo na dlouho a asi bych si nevzpomněl úplně na všechny. Z té poslední doby a ve vztahu k vaření, pro mě bylo určitě tím zlomovým momentem setkání s porotci MasterChefa Radkem Kašpárkem, Přemkem Forejtem a Honzou Punčochářem.


Kdybys dnes volil jinou cestu, jaká by to byla a kudy by šla? 

 Jedna věc je pro můj život typická. Cesty si nevolím já, ale do života mi přichází různé věci a já se většinou intuitivně rozhoduju, po které cestě se vydám. Upřímně vlastně nejsem typický plánovač. Většinou se při nějaké nutnosti rozhodnout řídím tím, co mi říká srdce, a samozřejmě i hlava, a potom, když se do toho pustím, tak naslouchám zkušeným a dávám do všeho maximum sebe a dělám to s plným nasazením. 

 

Na jaký úspěch jsi v poslední době nejvíc hrdý?

Z pracovního pohledu určitě na to, že se pořád daří mému projektu privátního vaření #BEZADRESY a taky rozhodně za šanci moderovat víkendovou Snídani na TV Nova. V osobním životě je to jednoznačně narození syna. V nadsázce jsem občas hrdý i na to, že dokážu plnit své povinnosti, když zrovna synovi rostou zuby nebo ho něco trápí, to se pak ráno po probděné noci musí hledat hodně motivace

 

Co jsi díky němu získal?

Vlastně ke všem bodům v předchozí odpovědi se dá říct jediné. Pocit radosti. Možná to zní jako klišé, ale pro mě je hrozně důležité, abych všechno, co dělám, dělal s radostí. 

 

Jaké máš zkušenosti se stážemi?


Dalo by se říct, že moje největší stáž byla vlastně účast v soutěži MasterChef. S pár malými zkušenostmi jsem se vrhnul do světa vaření a věřil všem, kteří už jsou v tomhle světě zkušenými matadory a řídil se jejich radami. Nemám moc zkušeností s klasickými stáže a moje práce je tak specifická, že bych asi v tomhle dokázal dát přesnou radu jen svému klonu. 

 
Romanův web

 

(ptala se Karolina Š.)

Musíte vše dělat s radostí!

Zpět na přehled blogu

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2144+

zapojených uchazečů

1829+

zaměstnavatelů

2584+

vědeckých pozic

19+

let zkušeností

TOPlist