Programátor pro projekt BIRD

Lokalita

Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň

Typ nabídky

HPP

Platnost

SKONČENO

Obory
informatika
Zaměstnavatel

CZ.NIC, z.s.p.o.

Popis pozice

Hledáme kolegu/yni na programování routovacího daemona BIRD. Naše aplikace běží ve velkých křižovatkách světového Internetu (známých též jako IXP, Internet Exchange Point), řídí propojování sítí a počítá, kudy vede nejkratší cesta. Technologie, která se používá, se během let vyvíjí. Do BIRDa tedy dopisujeme další nové vlastnosti a vylepšujeme ty současné. Kromě toho opravujeme i chyby v původním projektu.

Požadavky

Hledáme programátora, který:

- umí programovat v C, případně umí alespoň C++ a dokáže z něj přejít na C
- ovládá základní principy událostmi řízeného programování
- má alespoň rámcovou představu o tom, jak funguje Internet
- nemá problém vyhledat, přečíst si a pochopit RFC
- se nebojí dvacetiletého zdrojového kódu

Při práci na projektu BIRD se setkáš s:

- routovacími protokoly jako BGP, OSPF, Babel; v plánu je LDP a další
- skripty v Pythonu, Perlu a Bashi
- makroskripty v M4, jež generují části zdrojového kódu
- Gitem na správu zdrojového kódu
- API operačního systému (Linux Netlink, BSD sysctl API)

Další informace

Co nabízíme my:

- práci na software, který hýbe Internetem
- řešení zajímavých algoritmických a optimalizačních problémů
- flexibilní pracovní dobu a možnost částečného úvazku
- možnost zahraničních pracovních cest a prezentace dosažených výsledků
- možnost použít své výsledky v bakalářské, diplomové či jiné odborné práci v rámci studia

Co byste o nás měli ještě vědět?
Už nás je více než sto, ale jsme zvyklí pracovat spíše v menších týmech. Najdete nás jak v Praze (centrála), tak i v Brně, Českých Budějovicích a Plzni. Mimo to:

Pracujeme v přátelském prostředí
Neformální atmosféra, flexibilní pracovní doba, možnost částečného úvazku, skloubení pracovního a osobního života, neformální dress code, moderní vybavení pracovišť, nápoje na pracovištích a stravenky

Sportujeme a relaxujeme
Sprcha pro běžce a cyklisty, prostor pro uskladnění kol, cafeterie, kartička MultiSport, pět týdnů dovolené, firemní akce a neformální akce po práci

Vzděláváme se
Jazykové kurzy, odborné vzdělávání, účast na tuzemských i mezinárodních konferencích

Adresa

Milešovská 1136/5
Praha 3
0

Kontakt

731657686

Zobrazit detail této firmy