Referent/ka v oddělení dlouhodobého záměru ve vzdělávání a školského rejstříku MŠMT

Typ nabídky

HPP, DPP i DPČ

Platnost

SKONČENO

biologie ekologie farmacie fyzika geografie geologie chemie informatika matematika potravinářství technika a elektrotechnika učitelství
Zaměstnavatel

Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Popis pozice

Č. j.: MSMT-35374/2020-2

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na obsazení služebního místa referent/referentka v oddělení dlouhodobého záměru ve vzdělávání a školského rejstříku Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy osobou v pracovním poměru na dobu určitou (zástup za RD)

MŠMT vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa osobou v pracovním poměru referent/ka v oddělení dlouhodobého záměru ve vzdělávání a školského rejstříku Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (zástup za RD), kód systemizovaného místa MSMT0000895S.

Náplň práce:
Zpracovávání podkladů k přípravě, naplňování a vyhodnocování Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy („DZ ČR“), zúčastňuje se pracovních jednání k implementaci a evaluaci DZ ČR a krajských dlouhodobých záměrů:
podíl na zajišťování spolupráce s dalšími resorty a aktéry (včetně veřejnosti) v rámci činností souvisejících s DZ ČR a krajskými dlouhodobými záměry,
koordinace spolupráce s kraji a poskytování metodického vedení krajům při zpracovávání krajských dlouhodobých záměrů,
posuzování souladu krajských dlouhodobých záměrů s DZ ČR,
spolupráci s jednotlivými útvary resortu i útvary mimo resort a zpracovává stanoviska, která jsou vyžadována k agendám souvisejícím s DZ ČR,
evidenci a analyzování výroční zprávy krajů.

Podíl na propojování agend DZ ČR a Strategie vzdělávací politiky 2030+.

Zpracovávání podkladů související s věcnou činností oddělení:
spolupráci s příslušnými pracovníky při posuzování žádostí o zápis do rejstříku škol a školských zařízení,
zpracovávání analytických výstupů, které se týkají věcné agendy oddělení,
spolupráce s ostatními přímo řízenými organizacemi MŠMT a ČŠI a analyzování jejich výstupů, zejména s ohledem na potřeby činnosti oddělení.

Požadavky

ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu;
uživatelskou znalost MS Office;
vysoké pracovní nasazení;
dobré organizační a komunikační schopnosti;
schopnost samostatného řešení úkolů;
koncepční a analytické myšlení;
ochotu a schopnost rychle se učit novým věcem;
spolehlivost, pečlivost;
trestní bezúhonnost;
státní občanství ČR, popř. trvalý pobyt v ČR;
plnou svéprávnost;
potřebnou zdravotní způsobilost.

Splnění požadavku vzdělání, státního občanství ČR, popř. trvalého pobytu v ČR je uchazeč povinen doložit příslušnými listinami, případně čestným prohlášením, přičemž listiny uchazeč předloží nejpozději před konáním pohovoru. Splnění předpokladu trestní bezúhonnosti se dokládá nejpozději před konáním pohovoru výpisem z Rejstříku trestů, který nesmí být starší než 3 měsíce. Splnění předpokladu svéprávnosti a zdravotní způsobilosti se dokládá nejpozději před konáním pohovoru písemným čestným prohlášením. Výběrového řízení se může zúčastnit jen osoba, která splňuje výše uvedené předpoklady a požadavky.

Výhodou:

dobrá znalost zpracovávání dat v MS Excel (případně dalších softwaru na zpracování dat např. SPSS, STATA, apod.);
znalost legislativy z oblasti regionálního školství.

Nástupní plat

27 980 – 41 290,- Kč

Další informace

Další informace o služebním místě:
zaměstnání na plný pracovní úvazek, případně dle dohody;
pracovní poměr na dobu určitou – zástup za rodičovskou dovolenou;
předpokládaný nástup 15. října 2020, případně dle dohody;
platové zařazení podle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., ve znění pozdějších předpisů, ve 13. platové třídě (platový tarif 27 980 – 41 290,- Kč v závislosti na počtu let praxe);
osobní příplatek v závislosti na kvalitě výkonu práce;
vhodné i pro osoby se zdravotním znevýhodněním.

Nabízíme:
zajímavou práci v příjemném pracovním prostředí v centru Prahy – Karmelitská ul.;
možnost dalšího odborného vzdělávání;
zaměstnanecké výhody (pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené a 5 dnů indispozičního volna ročně, stravenky, možnost dalšího vzdělávání, příspěvek na penzijní připojištění);
náležitý adaptační proces a přidělení mentora;
zaměstnanecké benefity v oblasti kultury, sportu či vzdělávání prostřednictvím systému Cafeteria;
možnost využít třídu mateřské školy pro děti zaměstnanců MŠMT (ul. Holečkova, Praha 5).

Motivační dopis se strukturovaným životopisem (včetně uvedení telefonního čísla a e-mailové adresy) zasílejte na adresu posta@msmt.cz, nebo prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Karmelitská 529/5, 118 12 Praha 1, nebo podejte osobně v úředních hodinách na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese, nebo zašlete prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: vidaawt), a to nejpozději do 5. října 2020.

Do předmětu zprávy uveďte „referent/ka v oddělení dlouhodobého záměru ve vzdělávání a školského rejstříku, č. j.: MSMT-35374/2020-2“.