Systémový/á administrátor/ka webového archivu

Typ nabídky

HPP

Platnost

AKTUÁLNÍ Končí za 12 dní

Obory
informatika matematika
Zaměstnavatel

Národní knihovna České republiky

Popis pozice

Náplň práce:
- provoz, recovery a vylepšování nové infrastruktury na frameworku Apache Hadoop s HDFS, Ambari, HBase a dalšími prvky
- administrace, zajištění provozu a kontinuálního vylepšování současného webového archivu
- podílení se na návrhu, vývoji a testování nových řešení pro správu dat webového archivu
- zapojení do výzkumného projektu NAKI II

Požadavky

- vysokoškolské vzdělání technického směru
- započaté studium VŠ nebo praxe v oboru
- občan ČR, občan států EU (nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR)
- znalost operačního systému Linuxu
- pokročilá znalost anglického jazyka na úrovni porozumění odbornému textu
- schopnost a chuť učit se novým věcem a samostatnost

Výhodou:
- znalost skriptování
- zkušenost s dalšími technologiemi pro správu systému (Docker, Ansible, atd.)
- zkušenost s cloudovými řešeními a souvisejícími technologiemi

Zaměstnanecké výhody

Nabízíme:
- pracovní poměr na 1,0 úvazek v první fázi se smlouvou uzavřenou na 1 rok s perspektivou prodloužení do 31.12.2022, případně dalšího působení v NK ČR
- možnost home office a časová flexibilita
- možnost zapojení do dalších aktivit NK ČR
- zapojení do významného interdisciplinárního výzkumného projektu
- činnosti vyplývající z pracovního úvazku mohou být nosným tématem i pro vysokoškolskou kvalifikační práci na úrovni Ing. či Ph.D.
- platové zařazení v platové třídě 12 (dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění) včetně motivačního ohodnocení
- zajímavou práci v dynamickém oboru
- pracoviště v Centrálním depozitáři NK ČR v Praze – Hostivaři
- široké spektrum benefitů: 5 týdnů dovolené, až 5 dní volna z kolektivní smlouvy, stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do muzeí a galerií
- možnost vyzkoušet si práci s nejnovějšími technologiemi a velkými objemy dat

Nástup od 1. 10. 2020 nebo dle dohody.
V případě zájmu zašlete prosím stručný motivační dopis a strukturovaný profesní životopis na e-mailovou adresu zdenko.vozar@nkp.cz, Do předmětu zprávy uveďte „Systémový/á administrátor/ka webového archivu RVV“.