Vývojový pracovník v oblasti fotoniky a krystalové optiky

Lokalita

U Továrny 138/1, 250 66, Zdiby - Přemyšlení

Typ nabídky

HPP, DPP i DPČ

Platnost

SKONČENO

Obory
fyzika technika a elektrotechnika

Popis pozice

BBT - Materials Processing s.r.o. (1991) - malá vědecko-výzkumná společnost působící zejména v oblasti krystalové optiky a fotoniky, sídlící na severním okraji Prahy (Zdiby – Přemyšlení, 12 minut busem od metra Kobylisy) hledá kolegu/kolegyni pro výzkum a vývoj aplikací světově unikátní krystalové optiky pro pozemní i kosmické aplikace, akusto-optiku a laserové technologie.

O nás:
• Úzce spolupracující tým specialistů z oblasti chemie, fyziky, elektroniky a kosmických aplikací.
• Růst a zpracování speciálních krystalů.
• Výzkum, vývoj a výroba v oblasti krystalové optiky pro infračervenou oblast - polarizační optika, akusto-optika, laserové technologie - zejména pro pozemní, ale i kosmické aplikace.
• Výzkum, vývoj a výroba technologií pro použití v kosmu.
• Dlouhodobá úspěšná spolupráce s ESA (Evropská kosmická agentura), mezinárodní spolupráce.

Hlavní náplň nabízené práce a odpovědnosti:
• Měření a kvalifikace optických komponent pro tržní uplatnění.
• Rozvoj stávajících a vývoj nových komerčních a vědecko-výzkumných aplikací.
• Práce s přístroji pro vyhodnocování optických aj. parametrů krystalových výrobků v optické laboratoři.
• Spolupráce na přípravě, řešení a vedení výzkumných a komerčních projektů.
• Publikační činnost, prezentace na projektových konferencích v zahraničí (ENG).
• Nového pracovníka postupně zaučíme.

Požadavky

Požadavky:
• VŠ technického nebo přírodovědného směru se zaměřením na fyziku, optiku, popř. i matematiku, strojírenství či elektroniku (FJFI, MFF, ČVUT).
• Aktivní zájem o optiku, fotoniku a laserové systémy, zkušenosti s prací v optické laboratoři výhodou.
• Zkušenosti s modelováním v CAD systémech výhodou (Inventor, Fusion360).
• Manuální zručnost, pečlivost (citlivá manipulace s jemnou optikou).
• Samostatnost, zodpovědnost, flexibilní a iniciativní přístup k pracovním úkolům.
• Schopnost týmové práce, logického a analytického myšlení, kreativita.
• Aktivní znalost AJ (komunikace písemně, telefonicky, osobně).
• Ochota učit se novým věcem.

Zaměstnanecké výhody

Nabízíme:
• Zajímavou a perspektivní práci s možností dalšího profesního rozvoje.
• Stabilní zázemí společnosti s mnohaletou tradicí, malý tým s neformální přátelskou atmosférou.
• Možnost podílet se na světově unikátním výrobním programu společnosti (jsme světově jediným výrobcem a dodavatelem tohoto krystalového materiálu).
• Mezinárodní spolupráce na prestižních projektech, účast na zahraničních konferencích a setkáních.
• Odpovídající finanční ohodnocení podle výsledků.
• Příspěvek na stravování, po 1. roce 5 týdnů dovolené.

V případě zájmu zašlete emailem strukturovaný životopis s průvodním dopisem, popř. referencemi. Také nás můžete zcela nezávazně osobně navštívit a rádi Vám vše ukážeme a vysvětlíme.

Adresa

U Továrny 1
Zdiby - Přemyšlení
0

Kontakt

+420 602 266 467

Zobrazit detail této firmy