NLP Specialist

Typ nabídky

HPP, DPP i DPČ

Platnost

AKTUÁLNÍ Končí za 48 dní

Obory
informatika
Zaměstnavatel

Datlowe

Popis pozice

Vyvinuli jsme HAIDi – aplikaci, která už v několika nemocnicích pomáhá bojovat proti infekcím spojeným se zdravotní péčí. HAIDi prochází veškerou elektronickou zdravotnickou dokumentaci a automaticky vyhledává pacienty, u kterých se v průběhu péče vyskytla infekce. HAIDi sbírá zpětnou vazbu od lékařů a pomocí modelů vyhledává faktory, které zvyšují riziko, že pacient infekci dostane. Tím pomáhá k nastavení cílené prevence.

Aplikaci aktivně zlepšujeme. Kromě češtiny už HAIDi mluví i anglicky a německy. Po konzultacích s lékaři a epidemiology neustále přidáváme další analytické funkce.

Hledáme nové kolegy nebo kolegyně, kteří by nám pomohli rozšířit základní stavební kámen HAIDi – textovou analytiku. Hlavní náplní Vaší práce bude sledovat úspěšnost existujících modelů, upravovat je nebo navrhnout nové algoritmy, které by zvýšily kvalitu informací extrahovaných z textů. Dále budete spolupracovat na přípravě nových funkcí HAIDi, kvůli kterým je často nutné v textech začít vyhledávat další typy informací.

Výhodou práce v malém týmu je, že získáte přehled o všech činnostech, které jsou potřeba k vývoji chytré aplikace ve zdravotnictví.

Požadavky

- Analytické myšlení
- Zkušenosti s aplikací NLP algoritmů a analýzou textových dat
- Schopnost samostatné práce v malém týmu
- Výhodou zkušenosti s analýzou dat v R nebo Pythonu
- Výhodou vzdělání nebo praxe v oblasti lingvistiky, NLP nebo datové analytiky
- Výhodou základy SQL a Javy
- Jazyky: čeština, angličtina, velkou výhodou němčina

Adresa

Velkopřevorské náměstí 488/5
Praha 1
0

Zobrazit detail této firmy