Procesní analytik a kurátor vědeckých dat UK

Lokalita

Ústřední knihovna, José Martího 2, Praha 6

Typ nabídky

Platnost

SKONČENO

Obory
informatika technika a elektrotechnika
Zaměstnavatel

Popis pozice

Implementuje, vyvíjí a zajišťuje provoz SW řešení pro institucionální repozitář pro vědecká data

* Zajišťuje správu institucionálního repozitáře pro vědecká data a v něm uložených a zpřístupňovaných digitálních objektů
* Technicky zajišťuje:
o implementaci datové politiky Univerzity Karlovy (UK) v institucionálním repozitáři pro vědecká data dle pokynů manažera datové politiky UK
o implementaci a provoz nástrojů pro management vědeckých dat dle pokynů manažera datové politiky UK
* Zajišťuje technickou a metodickou podporu pro doktorandy, výzkumné pracovníky a fakultní koordinátory open access v oblastech:
o tvorbě plánů managementu vědeckých dat pomocí nástrojů provozovaných na UK
o správy vědeckých dat
o popisu vědecký dat
o uložení a sdílení vědeckých dat
* Spolupracuje s manažerem datové politiky UK na procesních analýzách souvisejících s tvorbou a implementací datové politiky UK

Požadavky

Min. středoškolské vzdělání technického směru, vysokoškolské vzdělání informatického nebo knihovnického směru je výhodou

* Pokročilá počítačová gramotnost:
o pokročilá schopnost práce s nástroji kancelářského balíku MS Office (zejména MS Excel) nebo jejich open source ekvivalentů
o pokročilá schopnost práce s některou z distribucí OS Linux (Fedora, Ubuntu, RHEL apod.)
o základy programovacího jazyka Python, základy programovacího jazyka Java je výhodou
o základy jazyka XML a XSLT
* Analytické myšlení
* Ochota učit se novým věcem a učit nové věci

*Výhodou*
·Základní orientace v problematice publikování výsledků vědy a výzkumu

* Základní orientace v problematice open data/science
* Základní orientace v analytických technikách a statistických metodách

Zaměstnanecké výhody

Možnost dalšího vzdělávání v oblastech souvisejících s vědeckými daty (nástroje a jejich programování, formáty a metadata, interoperabilita)

o Účast na konferencích a školeních souvisejících s výše uvedeným
* Zajímavou práci v rychle se rozvíjející oblasti otevřených vědeckých dat
* Možnost práce v mladém kolektivu v prostředí významné vzdělávací a vědecké instituce

Nástup možný ihned. Smlouva na dobu určitou do 30. 6. 2020, s perspektivou prodloužení.