Výzkumný a vývojový pracovník do Oddělení nanostrukturovaných polymerů a kompozitů

Lokalita

Heyrovského náměstí 1888/2

Typ nabídky

HPP

Platnost

SKONČENO

Obory
fyzika chemie
Zaměstnavatel

Popis pozice

Náplní práce je výzkumná a vývojová činnost v odd. Nanostrukturovaných polymerů a kompozitů Ústavu makromolekulární chemie AV ČR (ÚMCH). ÚMCH je v České republice největší výzkumná instituce v oboru makromolekulární / polymerní vědy. Výzkumné aktivity oddělení Nanostrukturovaných polymerů a kompozitů se soustřeďují na syntézu, charakterizaci a studium vztahu tvorba-struktura-vlastnosti nanostrukturních polymerních systémů, např nanokompozitů obsahující přesně definované stavební jednotky a parametry mezifází.

Uchazeč bude zabývat výzkumem v oboru optimalizace termosetových kompozitů tvorbou samouspořádaných struktur s využitím modifikovaných uhlíkových nanodestiček včetně řízení parametrů mezifáze v analogických vláknových kompozitech.

Více informací o oddělení a výzkumných projektech naleznete na:
www.imc.cas.cz

Pro podrobnější informace o nabízené pozici kontaktujte, prosím, Ing. Ivana Kelnara, CSc. (kelnar@imc.cas.cz, tel. 296809330).

Požadavky

>ukončené doktorské studium (nebo před dokončením) chemického, nebo materiálového zaměření s výhodou v oboru fyziky, chemie resp. fyzikální chemie polymerů,
zkušenosti s prováděním jednodušších chemických postupů, např. funkcionalizace polymerů a nanočástic,
zkušenosti s výzkumem polymerních materiálů,
zkušenosti s interpretací výsledků základních metod charakterizací polymerních materiálů (GPC, NMR, FTIR, DSC, TGA, SAXS, WAXS, DMA, mechanické vlastnosti, aj.),
aktivní a tvůrčí přístup k řešení vědeckých a technických problémů,
schopnost samostatného uvažování a rozhodování,
schopnost pracovat samostatně i ve vědeckém týmu,
ochota se neustále rozvíjet a učit se novým věcem,
znalost anglického jazyka (ústně i písemně),
výhodou je absolvování postdoktorské stáže v zahraničí,
výhodou je prokázaná publikační činnost a praxe v organické resp. anorganické syntéze.

Zaměstnanecké výhody

pestrou a zajímavou práci v oblasti výzkumu nových materiálů v přátelském mezinárodním kolektivu,
účast na mezinárodních a národních výzkumných projektech,
spolupráce na projektech s průmyslovými partnery,
možnost dalšího vzdělávání - semináře, kurzy, konference,
flexibilní pracovní dobu, příspěvek na stravování, zaměstnanecké benefity, 5 týdnů dovolené, dětská skupina – možnost umístění dětí 2-5 let, možnost zahraničních stáží.

Nástup: 1.7. 2019

Uzávěrka přihlášek: 15.6.2019

Váš strukturovaný životopis s důrazem na zkušenosti relevantní pro nabízenou pozici a motivační dopis dokládající, čím Vás nabízená pozice oslovila a seznam publikací či jiných výsledků výzkumu zasílejte na e-mail.

Adresa

Kontakt

Ústav makromolekulární chemie AV ČR