Koordinátor/ka praxí a péče o studenty

Typ nabídky

DPP

Platnost

SKONČENO

biologie ekologie farmacie fyzika geografie geologie chemie informatika matematika potravinářství technika a elektrotechnika učitelství
Zaměstnavatel

Popis pozice

Koordinátor/ka praxí a péče o studenty v programu Učitel naživo na úvazek 0,5.

Proč do toho s námi jít?
...aby každé dítě v naší společnosti dokázalo ve škole najít radost, posunout se a růst. Vytvořili jsme unikátní akreditovaný výcvik pro budoucí učitele a máme ambici být jedním z hybatelů systémové změny v českém vzdělávání. Každý den zažíváme radost z posunů našich účastníků, kterým se mění životy a kteří tak mění životy dětí. Koukněte se třeba na příběh Marušky.

Potřebujeme, aby každý náš student mohl na praxi poznávat každodenní realitu škol a zažít radost z práce s dětmi. Aby v učiteli, u kterého je na praxi, nalezl parťáka a kolegu. Aby se inspiroval profesně i lidsky. Zkušeností už máme plno a potřebujeme pomoci s tím, aby všechno hladce fungovalo. Kombinování učitelů se studenty podle aprobací a nejrůznějších požadavků, komunikace na všechny strany - hlavní výzvou tedy je, aby všichni všechno důležité věděli a byli kde mají být.

Jací jsme?
Věříme v sílu spolupráce, a proto ve všech úrovních naší činnosti budujeme učící se komunitu lidí, kteří se společně posouvají dopředu. Studenti, provázející učitelé, podporovatelé i donoři jdou společně za sdíleným cílem. Věříme, že vzdělávání je odpovědnost nás všech a usilujeme o partnerské nastavování vztahů, protože kvalitní vztahy jsou cestou dopředu.

Dali jsme dohromady věkově i zkušenostně pestrý tým. Jsou v něm např. učitelé s desítkami let praxe, absolventi Harvardu a Oxfordu, progresivní profesoři z veřejných vysokých škol, sociální inovátoři, skauti. Projekt veřejně podporuje řada osobností českého vzdělání a máme desítky externích spolupracovníků.

Požadavky

Co od Tebe potřebujeme
Spolupráci s dalšími třemi kolegy v “týmu praxí a péče o studenty”, který je součástí širšího týmu zajišťujícího výcvik Učitele naživo.
Komunikaci se školami, učiteli, studenty, koordinaci a usazování praxí studentů na základních a středních školách, podporu hladkého fungování praxí.
Spolupráci na tvorbě a průběžném zlepšování koncepce naší spolupráce se školami a péče o studenty, stejně jako širší koncepce celého výcviku.
Spolupráci na organizaci přijímacího řízení pro nové studenty i provázející učitele. Účast na setkáních a pohovorech se zájemci.
Pomoc s provozem a průběžným zlepšováním systému, jakým zaznamenáváme studijní povinnosti studentů, data o studentech, učitelích a školách - v elektronické i fyzické podobě.
Spolupráce na zajišťování smluv a další dokumentace spojené s praxemi a s aktivitou Učitele naživo na školách.
Spolupráci na organizaci akcí pro studenty, učitele, pro veřejnost.
Pomoc s evaluací programu, sběrem dat.

Co od Tebe očekáváme?
V první řadě jednoznačný soulad s vizí a hodnotami programu (viz. principy projektu na www.ucitelnazivo.cz).
Orientaci v tématu vzdělávání a školství a zájem o něj.
Schopnost práce v týmu i samostatně.
Flexibilitu pracovat v rychle se měnícím kontextu.
Dobré organizační schopnosti, uživatelskou zdatnost s počítačem (zejména dokumenty google).
Nasazení, aktivní přístup, přímou komunikaci.

Zaměstnanecké výhody

Co nabízíme
Účast na inovativním programu, který usiluje o systémovou změnu ve vzdělávání.
Možnost výrazně se posunout v oblasti vzdělávání díky spolupráci se špičkovými odborníky.
Možnost podílet se na strategii naší práce, tvůrčím způsobem přispívat k tomu, co a jak děláme.
Nepracovat jen v kanceláři, ale mít zajímavou a různorodou pracovní náplň.
Poznat fungování mnoha českých škol, spolupracovat osobně s učiteli a řediteli.
Poznat do hloubky jedinečný výcvik připravující učitele na jejich povolání.
Odpovídající finanční ohodnocení.
Týmovou podporu a spolupráci.
Práci na částečný úvazek.

Co se u nás můžeš naučit
Jak vypadá učení, ze kterého má člověk radost, učitelé, kteří inspirují, školy, kam chodíš rád.
Zlepšit svou expertízu - vytvoříme ti pro to podmínky, protože chceme, aby u nás každý rostl.
Jak funguje tým postavený na vztazích, hluboké důvěře, odpovědnosti a svobodě, zápalu.

Pokud máš zájem, zašli nám svůj strukturovaný životopis a krátký motivační dopis. Motivační dopis by měl obsahovat odpovědi na tyto otázky:
Proč by ses chtěl/a zapojit do týmu Učitele naživo?
Jaké máš zkušenosti s koordinační a organizační prací?