Stáž v ČT

Lokalita

Česká televize

Typ nabídky

stáž

Platnost

SKONČENO

biologie ekologie farmacie fyzika geografie geologie chemie informatika matematika potravinářství technika a elektrotechnika učitelství
Zaměstnavatel

Popis pozice

Chcete pracovat s ČT? Dveře jsou otevřené..

Hledáme ty, kteří s námi budou pracovat v redakci vědy ČT. Na stáži si zkusíme, jestli Vy vyhovujete nám a jestli my vyhovujeme Vám.

Stáž nebude na dva měsíce, ale spíš na dva týdny, po kterých si řekneme, jak budeme postupovat dál. Stáže neskončíme v dubnu, jestli tedy můžete až později, stejně napište.

Co budete dělat:
- pracovat s týmem, který připravuje Hyde Park Civilizace, Věda 24 a celkem přes 100 vědeckých témat měsíčně
- věnovat se tématům z různých vědeckým oborů
- psát krátké zprávy pro vysílání ČT24
- připravovat rozhovory pro moderátory ČT24
- hledat zajímavá témata v zahraničních zdrojích
- podílet se na přípravě reportáží a postupně připravovat i vlastní
- vymýšlet nové způsoby popularizace vědy
- dostávat a dávat zpětnou vazbu

Co zažijete:
- stres z práce, na kterou bude někdy málo času, ale nesmí v ní být chyby
- zákulisí vysílání Hyde Park Civilizace i Věda 24
- natáčení ve studiích ČT i v exteriérech
- práci před kamerou
- spolupráci s celým týmem redakce vědy

Požadavky

Co potřebujeme, abyste uměli:
- přemýšlet - pochopit i složitá témata a dokázat je srozumitelně vysvětlit
- učit se - každý den se setkáte s něčím novým
- komunikovat - mluvit s námi v redakci i s respondenty po telefonu a při natáčení
- pracovat v angličtině - není ale nutné vést rozhovor o částicové fyzice; další jazyky jsou výhodou
- říct si o pomoc - abychom věděli, že se skutečně posouváte

Co nepotřebujeme, abyste měli:
- vědeckou praxi
- vy(roz)studovanou žurnalistiku
- mediální zkušenosti

Zaměstnanecké výhody

Stačí se přihlásit a do motivačního dopisu napsat, že chcete do redakce vědy: ZDE