Vyhledávání a zpracování meteorologických dat pro tvorbu katastrofických modelů (stáž)

Typ nabídky

stáž

Platnost

SKONČENO

Obory
fyzika
Zaměstnavatel

Aon Central and Eastern Europe a.s.

Popis pozice

Nabízíme možnost spolupráce na přípravě dat zejména pro účely tvorby a verifikace modelovaných meteorologických jevů, jako například tajfunů, krup a extratropických cyklon a jiných. Při delším trvání stáže lze pracovní zaměření rozšířit o opřípravu dat pro automatický předpovědní systém nebo podrobnejší analýzu historických událostí. Nabídku lze částečně upravit dle požadavků a zájmu studenta. Je také možné zpracování bakalářské resp. diplomové práce.

Požadavky

Aktivní znalost anglického jazyka a znalost základních meteorologických jevů. Výhodou je znalost sběru meteorologických dat (SYNOP, METAR) a orientace v produktech dálkového měření, znalost programovacího jazyka nebo způsobů automatizace zpracování množství dat.

Stáž je určena studentům meteorologie nebo příbuzného oboru.

Adresa

Václavské náměstí 19
Praha 1
1100

Kontakt

lenka.hralova@aon.cz

Zobrazit detail této firmy