Poradenství a pracovní uplatnění v oblasti přírodních a technických věd

Inzerát: Junior analytik - CFO 4.0

Název
Ernst & Young, s.r.o.
Adresa
11000 Praha 1, Na Florenci 2116/15
Obory
  • informatika
  • matematika
Popis pozice
Udělat ve firmě jakoukoli změnu obnáší spoustu nastavování a je jedno, jestli jde o velkou banku, nebo nadějný start-up. Staň se po našem boku odborníkem na systémy finančního reportingu, regulace nebo třeba automatizaci procesů v reportingu a přípravu primárního úpisu akcií. Společně pomůžeme naším klientům zvládat výzvy.

Co budeš vlastně dělat?

„Finanční a reportingové oddělení je jedním z nejdůležitějších funkcí v každé firmě. Když už se mají zažitá pravidla měnit, je potřeba to dělat efektivně, za použití nejmodernějších postupů a technologií a na základě těch nejlepších informací. Přesně to je práce našeho oddělení FAAS (Financial Accounting Advisory Services).

Pracujeme s firmami různých velikostí a z různých oborů. Radíme jim, jak zapracovat do interních procesů změny domácích i mezinárodních pravidel (IFRS, US GAAP), usnadňujeme optimalizaci a automatizaci procesů ve financích (včetně robotizace nebo implementaci ERP systémů), pomáháme jim zrychlit závěrkové procesy, školíme je nebo nastavujeme controlling. Projektů je řada a každý je v něčem jiný.

Budeš nejenom pracovat s daty (pomocí nástrojů jako SQL, MS Access,Excel nebo Power BI) nebo automatizovat procesy (v nástrojích jako BluePrism nebo UiPath), ale budeš v kontaktu s lidmi, kteří mají ve společnostech rozhodovací pravomoci a určují směr jejich dalšího vývoje. Může to být finanční ředitel nebo vedoucí controllingu. Budeš hledat ve firemních datech podstatné informace a spolu s kolegy pak navrhovat, jak jich správně využít při zavádění změn. Postupně se dostaneš ke komplikovanějším úkolům a vypracuješ se na experta ve finančním reportingu, procesech a datových analýzách, který chápe i specifika spousty ekonomických odvětví.

Je to zodpovědná práce, plná analýz, prezentací, telefonátů i osobních jednání s lidmi. Je to kariéra, která má smysl a umožní ti naučit se věci, kterým na tak vysoké úrovni rozumí jen pár lidí.“

Alice Machová, partnerka FAAS

Proč se přidat do EY?

Budeš v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé pár let po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na drink, koncert nebo badminton.

Každý den se budeš učit nové věci

Nesekáme projekty jako přes kopírák, které končí u klienta v šuplíku. Děláme pořádné věci, které se pokaždé v něčem liší. Získáš u nás rozhled. Budeš se učit od kolegů, dostaneš k ruce zkušeného counselora a porosteš i osobnostně.

Dostaneš šanci udělat si řadu certifikací

Když už něco ovládneš, umožníme ti udělat si certifikaci. Většinou se jedná o docela drahé zkoušky, které za tebe zaplatíme, třeba mezinárodní certifikaci ACCA (k ní ti dáme i placené studijní volno) nebo školení na programování a práci s pokročilými datově analytickými nástroji. Jde nám o to, aby z našich lidí byli čím dál lepší experti a rozvíjeli to, v čem jsou opravdu dobří.

Za dva až tři roky z tebe bude Senior

Junior konzultant je jen začátek. Máme propracovaný systém, postupně budeš přebírat čím dál víc zodpovědnosti a do tří let tě povýšíme na Seniora. Kariérní růst je mnohde jen kolonka v inzerátu, u nás ale samozřejmost.

Podíváš se do světa

Pracujeme na projektech převážně v Česku a střední Evropě, ale zároveň jsme globální firma, která funguje ve 150 zemích světa. Dáme ti šanci toho náležitě využít ať už při projektech, nebo při stážích.

Postaráme se o to, aby ti nic nechybělo

Všechny potřebné technologie, kanceláře na perfektním místě, zázemí a veškerý komfort, který potřebují lidi, co odvádějí náročnou práci konzultantů.
Požadavky
Co budeš k práci potřebovat a co bude výhodou?

Dokončené vysokoškolské vzdělání, ideálně titul z ekonomické školy

Schopnost zamyslet nad problémem a navrhnout řešení

Ať už je to podle naší metodologie, nebo samostatně.

Dobrá znalost angličtiny

We use English every day, so you´ll need to be good in writing and speaking it.

Základní orientace v SQL a trochu vyšší level v MS Excel

Znalosti, které ti hodně ulehčí práci.

Přehled o účetních předpisech výhodou

Ať už českých, nebo mezinárodních (IFRS, US GAAP). Pokud ale neznáš, nevadí, vše tě u nás naučíme.

Zápal pro věc

Budeš se neustále učit nové věci a denně komunikovat s lidmi u klienta. Bude to spousta osobních setkání, e-mailů a volání, kdy musíš řadu věcí zjistit nebo zorganizovat.

A co je úplně nejdůležitější

Aby to prostě byl dobrý match, protože spolu budeme trávit spoustu času, tak si musíme sednout i lidsky.
Zaměstnanecké výhody
Jak se ti odměníme?

Nástup 35 000 korun měsíčně a zajímavé bonusy, když ti půjde práce od ruky

Benefity za 27 000 korun ročně, které si můžeš sám vybrat z doopravdy široké nabídky

6 týdnů dovolené a flexibilní pátky

iPhone

Co dalšího bys měl vědět?

Do výběrového řízení se můžeš zapojit kdykoli. S nástupem počítáme co nejdřív, ale můžeme se individuálně domluvit.

Rádi se s tebou poznáme. Vyplň nám pár informací o sobě a my se ti co nejdřív ozveme. Díky a těšíme se na viděnou.

Kraj konání
Nabídka vložena dne
04. 12. 2018
Nabídka vyprší dne
31. 12. 2018
Přihlášení