Získejte okamžitě přístup ke 100 stránkám inspirativního obsahu. Stačí zadat svůj e-mail.
FAQ na téma sociální a zdravotní pojištění
Mám před sebou prázdniny, státnice jsem udělal v červnu. Nepokračuji ve studiu, neměl jsem žádný výdělek, na jehož záladě bych měl nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo při rekvalifikaci. Co mám udělat?
Do 30. 6. jste nezaopatřeným dítětem a nemusíte nic řešit. Na zdravotní pojišťovně jste stále evidován/a jako student, pojistné za vás hradí stát. Můžete, ale nemusíte se na hlásit na Úřad práce.
Chci si užít prázdniny a poté, do třech měsíců po státnicích, pokračovat ve studiu. Co s tím?
I po dobu prázdnin mezi studii jste nezaopatřeným dítětem, tedy nemusíte nic řešit. Na zdravotní pojišťovně jste stále evidován/a jako student, pojistné za vás hradí stát.
Od 8. 5. nastupuji na brigádu na dohodu o provedení práce s výdělkem do 10 000 Kč měsíčně nebo na dohodu o pracovní činnosti s výdělkem, který nepřekročí 3 500 Kč. Státnicuji v červnu, ale ve studiu už nebudu pokračovat.
Do 30. 6. jste nezaopatřeným dítětem i přes období brigády. Nemusíte nic řešit. Na zdravotní pojišťovně jste stále evidován/a jako osoba, za kterou odvádí zdravotní pojištění stát. Můžete, ale nemusíte se nahlásit na ÚP jako zájemce o zaměstnání.
Ukázka z kap. 3 "Jak se připravit na pohovor"
Pandemie ovlivnila i náborové procesy. Aktuálně firmy řeší velký nedostatek pracovníků, a tak musí výrazně zrychlit výběr. Některé firmy opustili od dvoukolových výběrů, jiné upřednostňují pro první kontakt online pohovor. Než se vůbec dostanete do kontaktu s náborářem, budete muset zpracovat třeba i domácí úkol.
Pokud se už dostanete na pohovor, online či offline, může to hrát ve vašem budoucím životě zásadní roli.
V prvé řadě se vždy maximálně informujte o společnosti, ve které žádáte o místo. Pokud to vypadá, že jdete kolem a zastavili jste se zde pouze vylíčit, jak jste VY skvělí, na požadovanou pozici zapomeňte. Čím více informací získáte, tím lépe – o firemní kultuře, o výrobcích, o vývoji společnosti, o projektech společnosti, o plánech do budoucna, o finančním stavu společnosti, majetkové struktuře. Přečtěte si webové stránky společnosti, zadejte jméno společnosti do vyhledávačů (Google), čtěte podnikové inzeráty, odborné noviny a časopisy. Získejte katalogy, reklamní brožury nebo případně další informační materiály. Poptejte se po lidech, kteří danou společnost znají zevnitř. Koneckonců, takové informace nejsou důležité jen pro pohovor, ale i pro vaše přesvědčení, že jste si budoucího zaměstnavatele vybrali správně....a mnoho dalších tipů najdete právě v našem e-booku
CareerMarket nabízí jen ty nejvybranější vědecké pozice a zaměstnání ve střední Evropě
VŠECHNY POZICE