Nějak se po škole začít musí

Pro začátek GetConnected tu máme dvě dámy. Jak se zorientovat v tom, co vlastně chci a jak se vyhnout prvním přešlapům?  Pondělí 7. 6. od 12:00 a 13:00 hod.

 

Míša Daňková

Míša Daňková je psycholožka, která často pracuje s mladými lidmi.

 

Karolina Šolcová

Karolina Šolcová je kariérová poradkyně, která stojí za aktuálním vydáním příručky Dveře do profesního života. Budeme se tak pro začátek GetConnected bavit o tom, jak se rozhodnout o tom, kam chci směřovat.

 

Víte, že v práci strávíte třetinu svého života? Stojí za to uvažovat nad tím, jak si správně vybrat.

Je dobré být tam, kde je „moje místo“. Kam patřím a kde se cítím dobře. Kde rostu, jsem v pohodě a vidím v tom pro sebe smysl.  Třeba se vám stane, že vezmete místo, co se „nějak nabízelo samo“. Buď to bylo pokračováním z brigád, nebo tam nastoupil někdo z kolegů, kamarádů. Pustíte se do něčeho, co je úplně mimo. A pak jsou ti, co ví přesně, kam chtějí nastoupit, pracují na tom průběžně při škole. Hodně krát to „vyjde“ a nováčci si najdou v nové práci svoje místo, ale hodně krát se ukazuje, že je to sice dobré místo, ale pro někoho jiného.


Nemá cenu se nutit do něčeho, co vypadá dobře, ale vnitřně mi to nějak neladí.

Stojí nás více energie udržet se v náročném pracovním i učebním tempu. Asi i více přemýšlíme, co má smysl, co nás baví, co pro nás nemá význam. V souvislosti s danou situací se objevil nový jev – „mentální emigrace“. Zasahuje nejschopnější z týmu. Zpočátku je tento jev bezpříznakový. Ale když se to nechá rozjet, je to vážný problém. Mentální emigrace může přerůst v pracovní migraci. Co s tím? Zatáhnout za ruční brzdu a nečekat, že se to vyřeší samo. Důležitá je pak komunikace v týmu, všímání si okolí.

Je dobré se na výběrko připravit a spíš se dívat na sebe očima toho, koho chci o svých kvalitách přesvědčit.

Problém není v tom, že nevíme jak teoreticky na to (informací na internetu je spousta). My nevíme, jak to udělat u sebe. Sami sebe těžko „prodáváme“. Nevíme, co je na nás výjimečného, čím se lišíme od ostatních. A často o sobě říkáme univerzální informace, které nikoho nezaujmou. Proto je dobré se nechat zkouknout někým zvenku.

Jaké chyby absolventi nejčastěji dělají? Jak se jím vyhnout? Ne vždy má na nováčky v remote době každý dost času. Jak s tím pracovat? Jsem povahou spíš člověk do menšího či většího kolektivu. Otázek k diskuse může být dost.


Obě se na vás těšíme. 

Nějak se po škole začít musí

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2063+

zapojených uchazečů

1875+

zaměstnavatelů

2447+

vědeckých pozic

16+

let zkušeností

TOPlist