Jak na cloud? Už 4.5.2021 od 18:00 hod.

Cloud je více než úložiště na obrázky či server, který nevlastníte. Co motivuje velké společnosti, aby do cloudu přenášely svou kritickou infrastrukturu?

Cloud je slovo, které v IT oboru během posledních let značně nabylo na síle a významně ovlivňuje jak život jednotlivce, tak uvažování manažerů velkých či malých společností o tom, jak provozovat své IT.

Na začátku prezentace nejprve rychle shrneme základní principy a možnosti konzumace cloudových služeb jako jsou IaaS, PaaS, SaaS a definujeme, jaké jsou zásadní rozdíly oproti klasickým datovým centrům. V živém prostředí AWS si ukážeme, jak se prostředí administruje, a jak se dá automatizovat pomocí IaC.

Hostem webináře bude též zástupce společnosti SUSE Software Solutions, kterému Accenture pomohlo s vytvořením nového IT po osamostatnění se v rámci přechodu od bývalé mateřské společnosti. SUSE vyvíjí vlastní Linuxovou distribuci SUSE Linux Enterprise Server a podporuje též vývoj komunitní open-source verze známé jako OpenSUSE. Můžete ji znát i díky nepřehlédnutelnému zelenému chameleonu v logu.

Accenture pomohlo SUSE vytvořit infrastrukturu v cloudovém prostředí Amazon Web Services (AWS) plně ovládané pomocí Infrastructure as Code (IaC) na platformě Terraform. V rámci diskuse se dozvíte, jak řešení vznikalo, jaké problémy bylo nutné řešit a jaké změny nastaly přibližně po roce od předání do provozu.

Webinářem vás provedou Karel Hošek a Martin Piala z Accenture. Hostem pak bude George Agriogiannis ze SUSE. Živý přenos začne 4. 5. 2021 od 18:hod na tomto odkaze.
 

Karel Hošek

Karel vystudoval elektrotechnickou fakultu na ČVUT v Praze. V Accenture pracuje na pozici infrastrukturního manažera se zaměřením na privátní datová centra a veřejné cloudy. Projetky, kterých se účastní, se často týkají komplexních transformací datových center v rámci slučování či rozdělování společností. Jeho zodpovědností je design i vlastní implementace řešení. Karel vlastní několik mezinárodních certifikátů zaměřené na serverovou a síťovou infrastrukturu. Počítačové sítě jsou oblast, které se v poslední době nejvíce věnuje z pohledu návrhu, implementace či řešení problémů.

Ve volném čase rád fotografuje, chodí si vyčistit hlavu do posilovny a užívá si času s rodinou.
 
Martin Piala

Martin je infrastrukturní konzultant v Accenture zaměřený na public cloudy, je certifikovaným specialistou Amazon Web Services. Zaměřuje se na design celkové infrastrukturní architektury v cloudovém anebo hybrid-cloudovém prostředí, navrhuje řešení s důrazem na optimalizaci nákladů, bezpečnost a spolehlivost. Věnuje se deploymentu a manažování komponent v cloude pomocí Infrastructure as Code.

Martin vystudoval Informační Management na VŠE v Prahe, ve volném čase sportuje (podle ročního období hlavně mountain bike a běžky, v necovidovém období soutěžně florbal), hraje deskovky anebo videohry, je fanouškem kvalitní kinematografie a hudby.

 George Agriogiannis

George je Řek a v Čechách žije už 8 let. Vystudoval informatiku na University of West Attica v Aténách. V posledních letech pracuje jako cloud SRE pro SUSE, což znamená, že se stará o cloudovou infrastrukturu SUSE IT spolu s dalšími dvěma inženýry. Infrastrukturu staví téměř výhradně na AWS, využívají k tomu Infrastructure as Code, CI/CD a další technologie s tím spojené jako monitoring, kontejnery, orchestrace atd.

Ve svém volném čase rád odpočívá u filmů a seriálů. Má rád hudbu, pivo a videohry, ale jak sám říká: "to je asi zábava každého během lockdownu". George o sobě prohlásil, že ani po 8 letech není čeština jeho silná stránka, a proto bude jeho vstup v angličtině.

Jak na cloud? Už 4.5.2021 od 18:00 hod.

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2048+

zapojených uchazečů

1859+

zaměstnavatelů

2370+

vědeckých pozic

16+

let zkušeností

TOPlist