Kouč na remote

S Jakubem spolupracujeme mnoho let. Při jeho seminářích se nezastavíte a vtáhne vás do diskuse. Je opravdu skvělé, jak dokázal i silou své osobnosti přejít z osobních setkání do online. A Jakub s námi opět jede do GetConnected!


 

Jaké to je, učit a komunikovat v "onlajnu"?

A jaké je? Mě to baví a je to zajímavé. Občas to připomíná sice spiritistickou seanci. Jako třeba: "Karle jsi tu s námi? Jestli ano, odpověz! Dej nám znamení". Super je, že se zase připojují lidé z druhého konce světa, kteří jsou za to vděční, protože by se jinak dle svých slov připojit nemohli. Měl jsem lidi z Německa, Itálie, USA.

Sama znám, že mi prostě padá spojení, to tě nerozhodí?

Prosím účastníky vždy o to, aby měli zapnuté kamery, ale to nejde vždy a nemají často silné připojení. No tak mám před sebou třeba 20 černých obrazovek.Někdy se pereme s technickými problémy, furt někomu nejde mikrofon, padá mu to, ptám se ho, když není u počítače a on neslyší a já nevím, že neslyší, sem tam se někdo připojí, zapne kameru a je hlavou dolů a mě to znervózňuje. Fakt třeba se stalo, že to jednomu studentovi nejde nastavit a když má zapnutou webcameru, je tam vzhůru nohama.

To musí být docela výzva, udržet pozornost po celou dobu, zejména když vedeš skupinový talk.

Myslím si, že je dobré být interaktivní a vymýšlet to tak, aby to přitahovalo pozornost. Takže musím zadávat i úkoly a hodně diskutovat. Bát se myslím není čeho,  jen je se k tomu třeba dokopat. Výzva je to někdy v tom, že získáme zpětnou vazbu, která nám může být nepříjemná, ale takřka vždy je velice užitečná.

Co vidíš jako benefity remote světa?

Někteří účastníci se cítí bezpečněji a mohou se připojit i z domova, kde se starají o čerstvě narozené mimčo. Mínusem je, že se nevidíme na živo, jinak se dá všechno docela dobře simulovat.

Cítíš se tedy silný v kramflecích, když jsi už simuloval virtuální pohovory?

Nemám s tím problém. Když vedu ty pohovory, tak fakt simulujeme pohovor. Domluvíme se napřed na pravidlech a popíšeme si, jak to bude probíhat. Pak já hraju personalistu. Mám s tím zkušenosti, často jsem je školil a jednal jsem s nimi a učil jsem i to, jak vést pohovory. No  a student hraje uchazeče. Nakonec to rozebereme, on řekne, jak to vnímal, já mu dám zpětnou vazbu a nakonec si řekne, co si z toho odnáší, jaké inspirace získal.


Takže vás zveme, vyzkoušet si na nečisto i tuto variantu. Virtuální pohovory mohou být pomůckou, ale také mohou ublížit, když budete mít v záběru třeba špinavé nádobí

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1996+

zapojených uchazečů

1792+

zaměstnavatelů

2282+

vědeckých pozic

15+

let zkušeností

TOPlist