Univerzita Karlova obhájila postavení v žebříčku Best Global Universities

Praha 20. října 2020 – Univerzita Karlova obhájila své mezinárodní postavení mezi nejlepšími světovými výzkumně orientovanými vysokými školami, když se v žebříčku Best Global Universities, jehož výsledky byly dnes zveřejněny, mezi patnácti sty vysokými školami z více než osmdesáti zemí umístila těsně za hranicí nejlepší dvoustovky.

 

Žebříček Best Global Universities (https://www.usnews.com/education/best-global-universities?int=top_nav_Global_Universities), jehož domovskou zemí jsou Spojené státy americké, již sedmým rokem porovnává úroveň vědecké činnosti vysokých škol, a to na základě třinácti ukazatelů postihujících reputaci, excelenci, intenzitu a spolupráci v oblasti výzkumné činnosti. Pro letošní vydání byla analyzována činnost téměř osmnácti set vysokých škol z celého světa, zveřejněno pak bylo pořadí nejlepších patnácti set z nich. Univerzita Karlova v této silné mezinárodní konkurenci obstála, když byla celkově klasifikována na 210. místě, čímž zopakovala své loňské umístění. Jde o společný úspěch celé akademické obce UK,“ řekl rektor Tomáš Zima.

Spolu s celkovým žebříčkem vysokých škol byly rovněž zveřejněny výsledky oborového srovnání. Univerzita Karlova je v letošním roce mezi nejlepšími světovými pracovišti zastoupena ve dvaceti čtyřech z celkových třiceti osmi hodnocených oborů. Ve třech oborech, jimiž jsou botanika a zoologie, fyzika a matematika, se její pracoviště nacházejí v první stovce, v dalších třinácti případech (astronomie, endokrinologie a metabolismus, chirurgie, imunologie, kardiologie, onkologie, klinická medicína, farmakologie a toxikologie, neurovědy a behaviorální vědy, mikrobiologie, vědy o životním prostředí a ekologie, ekonomie, humanitní a uměnovědné obory) pak podle výsledků patří v daném oboru mezi dvě stě nejlepších světových pracovišť.

Vedle Univerzity Karlovy je v celkovém žebříčku a v různé míře i v oborových žebříčcích zastoupeno dalších deset českých vysokých škol, a to zejména Masarykova univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci a České vysoké učení technické v Praze.

ZA SPRÁVNOST:

Mgr. Václav Hájek

Tiskový mluvčí UK
Odbor vnějších vztahů
Univerzita Karlova
tel: +420 224 491 248
e-mail:
pr@cuni.cz

 

Zdroj: Tisková zpráva MFF UK

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1991+

zapojených uchazečů

1792+

zaměstnavatelů

2275+

vědeckých pozic

15+

let zkušeností

TOPlist