Australská tektonika bodovala!

 Jednoznačným vítězem aktuálního ročníku Ceny Seismik o nejlepší geofyzikální diplomku se stal Martin Šuťjak z Masarykovy univerzity.  

 Práci pod titulem „Vliv před- a syn-depoziční tektoniky na vývoj delty a jejího vějíře na riftově vzniklém kontinentálním okraji, severní Exmouth Plateau, Austrálie, vedl doc. RNDr. Rostislav Melichar, Dr. Z Ústavu geologických věd.  Jižní část tohoto plateau bývá častým středem zájmu zejm. z pohledu vyhledávání ložisek zemního plynu a ropy, ale severní část oblasti prozkoumaná není. Z intepretací 56 reflexně-seismických řezů byl tak poprvé rekonstruován vývoj a stavba této delty. Data získal Martin z veřejně dostupných databází australské vlády a prostřednictvím univerzity v Utahu, aktuálně pokračuje ve doktorském studiu na MUNI.

Z pohledu poroty ocenil Leo Eisner, majitel firmy, zejména:“ …velmi detailní zpracování problematiky, která byla výjimečně řešena mimo území České republiky“. Martin Šuťjak byl potěšen nečekaným oceněním též:“ Jsem vděčný, že soutěž existuje. Strávil jsem nad zpracováním dat spoustu času a dost často jsem pochyboval na mírou věnovaného úsilí výpočtům a nyní byla moje práce oceněna.“ Za svou práci si odnesl šel na 15 000 Kč.

Mezi přihlášenými pracemi se sešly i kvalitní bakalářské práce, proto byl vyhlášen vítěz pro tuto kategorii. Stal se jím Jozef Müller z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy s prací „Ohniskové mechanismy zemětřesení z vedlejších zdrojových oblastí v západních Čechách“.  Ve své práci se zabýval studiem jevů na česko-německé hranici v regionu Chebská pánev/Vogtland, nejbližší aktivní seismické oblasti. Porotu zaujal zejména svým zpracování dat v programech Snuffler a FOCMEC, které výrazně převyšovaly očekáváné znalosti studenta bakalářského studia. Oceněním byl šek na 3 000,- Kč.

V diskusi po prezentacích výsledných prací zaznělo mnoho doporučení pro řešitele, příklady dalších přístupů k řešení problematiky. Ocenění prací otevírá účastníkům perspektivu k dalším pracovním zkušenostem v geofyzikální oblasti.

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1901+

zapojených uchazečů

1777+

zaměstnavatelů

2134+

vědeckých pozic

15+

let zkušeností

TOPlist