Informatická láska Markéty a Jakuba Tomkových

Jak vypadá „vědecké dospívání“ i mateřská dovolená v Oxfordu? „Oxford je sice fajn, ale je to průtokový ohřívač“, tvrdí dva mladí čeští informatici. „Přichází tam spousta zajímavých lidí, ale než se člověk trochu sblíží, mizí“.

Markéta a Jakub Tomkovi, matfyzáčtí informatici, si ověřili na svou vlastní kůži, jaké to je na postdocu v Anglii. V Praze si naopak chválí silného matfyzáckého ducha a komorní prostředí, kde se studentům pedagogové věnují. Během studia měli prostor k bádání, objevování, řešení problémů. A to je z jejich pohledu jednoznačnou výhodou studia. Nemuseli soutěžit, podávat patenty, naopak přístup ke studiu podnítil jejich zvědavost. Přesto z Anglii pravděpodobně oba zamíří na několik let do Kalifornie, než se zase časem třeba vrátí do Čech. O jejich příběhu a správné motivaci k vědecké práci se dočtete v rozhovoru na https://ego.ihned.cz/c1-66632110-informaticka-laska-markety-a-jakuba-tomkovych-jak-vypada-bdquo-vedecke-dospivani-ldquo-i-materska-dovolena-v-oxfordu.


 

 

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1945+

zapojených uchazečů

1781+

zaměstnavatelů

2171+

vědeckých pozic

15+

let zkušeností

TOPlist