Jihočeská univerzita získala certifikát HR Award

Certifikátem HR Excellence in Research Award, který zavazuje vědecké k instituce k inkluzivnímu a modernímu pracovnímu prostředí, se v Evropě může pyšnit okolo 470 vědeckých či univerzitních pracovišť. Nyní se mezi ně zařadila i Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

První českou institucí, která titul HR Award v minulém roce získala, byla Mendelova univerzita v Brně. Aktuálně je v seznamu na 17 tuzemských institucí (případně jejich součástí). Patří mezi ně také čtyři ústavy Akademie věd ČR, Univerzita Karlova, Masarykova Univerzita, Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Ostravská univerzita. K seznamu se nyní připojila také Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

„Získání certifikátu HR Award vnímám jako obrovský úspěch a zároveň obrovskou výzvu, která na svém počátku přinese spoustu práce. Implementace všech vytyčených cílů nebude totiž snadná. Zároveň jsem přesvědčen, že certifikát s sebou přinese také prestiž vyjadřující skutečnost, že jsme schopni nabídnout transparentní a podnětné pracovní prostředí, které je vstřícné pro domácí i zahraniční špičkové výzkumné pracovníky. Věda nezná hranic a je tedy nezbytné otevřít se světu,“ uvedl rektor Jihočeské univerzity Tomáš Machula.

HR Award tak například posiluje podporu profesního růstu výzkumných pracovníků či zaručuje otevřený a transparentní nábor nových zaměstnanců. Také má umožnit intenzivnější výměnu pracovníků se zahraničními institucemi a přilákat více zahraničních expertů. Ocenění nebude mít přínos pouze pro výzkumné pracovníky, v konečném důsledku bude mít pozitivní dopad na všechny zaměstnance univerzity. „Díky ocenění HR Award se budeme moci také snáze ucházet o finanční prostředky z některých prestižních grantů,“ doplnil rektor Machula.

Zdroj: Vědavýzkum.cz

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1873+

zapojených uchazečů

1764+

zaměstnavatelů

2094+

vědeckých pozic

14+

let zkušeností

TOPlist