Nabídka stipendií francouzské vlády

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí studentům zapsaným na českých vysokých školách možnost získat stipendium francouzské vlády na doktorandské studium pod dvojím vedením nebo na výzkumnou stáž ve francouzské laboratoři.

Stipendium se týká všech vědních oborů, zejména pak v oblasti přírodních věd a věd o Zemi, exaktních a inženýrských věd, ekonomických a právních věd, humanitních a společenských věd a lékařství.

Doktorandské studium pod dvojím vedením probíhá současně na české a francouzské vysoké škole či univerzitě a student po jeho ukončení obdrží diplom z obou zúčastněných institucí. Výzkumná práce tedy probíhá pod společným vedením jednoho českého a jednoho francouzského vedoucího. Stipendium francouzské vlády na doktorandská studia pod dvojím vedením je udělováno na maximálně 3 roky, bez možnosti prodloužení.

Po dobu tří let pobývá doktorand střídavě na jedné z univerzit/vysokých škol. V rámci tří pobytů ve Francii pobírá doktorand po dobu pěti měsíců stipendium francouzské vlády ve výši 1060 eur měsíčně.

Výzkumná stáž trvá 1 až 3 měsíce a musí být vykonána na univerzitě, výzkumném centru či v univerzitní nemocnici. Tato stáž odpovídá určité potřebě kandidáta pobývat právě ve Francii: pokud se například potřebuje seznámit se s specifickým výzkumným zařízením či technikou, pracovat s materiály a dokumenty, které nejsou dostupné v ČR, pracovat na studii týkající se Francie nebo účastnit se speciálního školení ve Francii.

Stipendia na doktorandské studium pod dvojím vedením jsou určena i nefrankofonním studentům pod podmínkou, že v dopise francouzského pedagoga bude uveden souhlas francouzské vysoké školy či univerzity se studiem v angličtině.

Žádost o stipendium musí být doručena v elektronické podobě do 1. února 2019, 17:00 na adresu sciences.prague@gmail.com. Další informace naleznete zde.

Zdroj: Francouzský Institut v Praze a vedavyzkum.cz

 

Nabídka stipendií francouzské vlády

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2084+

zapojených uchazečů

1810+

zaměstnavatelů

2501+

vědeckých pozic

17+

let zkušeností

TOPlist