Soutěž Expedice Neuron 2019 je otevřena

Byl vyhlášen další ročník soutěže Nadačního fondu Neuron na podporu vědy - Expedice Neuron. Jedná se o unikátní příležitost pro vědce, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Na výzkumnou expedici mohou získat až 1 000 000 Kč.

Nadace Neuron již podpořila 7 expedic v celkové hodnotě téměř 2 miliony korun. Šanci na úspěch mají projekty s jasným vědeckým cílem a přínosem z jakéhokoli vědeckého oboru. V prvním ročníku Expedice Neuron uspěla hydrogeoložka Helena Vysoká, která za podpory National Geographic Society měřila hloubku Hranické propasti nedaleko Přerova. Podle posledního měření je hluboká 404 metrů, jde tedy o nejhlubší zatopenou jeskyni na světě. Nadační fond Neuron na výzkum věnoval 250 000 Kč.

Dalším úspěšným vědcem byl psychiatr Tomáš Páleníček, který se vydal do Peru, aby zkoumal možnosti využití přírodních psychedelik při léčbě deprese. O rok později příspěvek získal antropolog Radan Haluzík. Ten zkoumal megalomanské vily po celém světě. V rámci expedice Neuron 2016 navštívil Nigérii, Guatemalu a Libanon. Jeho cílem byl popis kulturních i finančních toků a tenzí globalizovaného světa. Rozhovor s vědcem si můžete přečíst zde.

Zatím posledním, kdo zrealizoval svůj výzkumný cíl s podporou nadace Neuron, byla polární vědkyně Marie Šabacká. Její expedice se zabývala tropickými ledovci, kterým se doposud nikdo důkladně nevěnoval. Skrývají přitom klíčové informace o ekologii a klimatu.  

Do letošního projektu se mohou přihlásit jednotlivci i týmy s projekty vědeckých expedic. Žádost je nutné podat do 30. září 2018 prostřednictvím webového rozhraní. Odborná porota následně vybere z přihlášených projektů vítěze, který získá finanční prémii až 1 000 000 Kč na realizaci výzkumné expedice.

Bližší informace jsou k dispozici zde.

 

 

Zdroj: Vědavýzkum.cz

Zpět na přehled novinek

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1862+

zapojených uchazečů

1748+

zaměstnavatelů

2045+

vědeckých pozic

14+

let zkušeností

TOPlist