E-mail bez chyb už příští týden

For me behind me. I když si to nechceme přiznat, v angličtině často přešlápneme. S Grammarly se dá život zjednodušit.

Podle serveru ihned.cz "Jen pětina zdejších manažerů disponuje její výbornou znalostí, navíc se tu stále drží česká neřest v podobě neexistujícího jazyka czenglish. Tuzemské podniky přitom potvrzují, že je znalost angličtiny v byznysu klíčová. Podle Igora Mesenského, partnera poradenské společnosti KPMG zodpovědného za fúze a akvizice ve střední a východní Evropě, dokáže schopnost zaměstnanců komunikovat napřímo eliminovat případná nedorozumění.

Asi žádný zásadní byznys či obchod se nezkazí, přesto by mohla komunikace probíhat snadněji.Průzkum jazykové školy Lingua centrum ukazuje, že přes 70 procent řadových zaměstnanců disponuje pouze základní znalostí angličtiny. Manažeři a lidé na odborných pozicích jsou na tom o trochu lépe – základní znalost angličtiny má 41 procent z nich, 37 procent disponuje průměrnou angličtinou a 22 procent ji má na výborné úrovni.

V Evropě tak patří Češi mezi ty nejhorší angličtináře. Nejlépe jde jazyk Nizozemcům, Rakušanům a Norům. Vyplývá to ze světového průzkumu vzdělávací organizace Education First. Z něhož je také zjevné, že během posledního desetiletí dospělí rozvíjejí častěji své znalosti angličtiny na pracovišti.

Potřebu si uvědomují i české vysoké školy a proto řada českýchuniverzitních knihoven ve svých e-zdrojích nabízí Grammarly i Writefull. Každý z nástrojů má svá specifika a slouží trochu jinému účelu.

Grammarly nejen koriguje a opravuje, ale umí text

 

A GrammarlyGO je skvělý nástroj, který je od jara součástí Grammarly Premium licence. Umíte s ním pracovat?

 

Máme pro zájemce další webinář a to v úterý 18. října 2023 po obědě na zoomu.

 

 

ZOOM LINK


 

Registrace na akci 

 

E-mail bez chyb už příští týden

Zpět na přehled blogu

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2133+

zapojených uchazečů

1829+

zaměstnavatelů

2582+

vědeckých pozic

18+

let zkušeností

TOPlist