Stáž v EY? Jasně, říká František.

Různorodost projektů, zajímaví lidé, ochota kolegů pracovat s nováčkem. I proto je podle Františka Helebranda skvělé stážovat u EY.  

František Helebrand studuje v magisterském programu na pražském Matfyzu pravděpodobnost, statistiku a ekonometrií. Jako stážista působí v týmu Credit Risk - Business Consulting u pražské centrály Ernst&Young. (dále jen EY) Trochu jsme ho vyzpovídali.

 

Františku, proč jsi se vůbec rozhodl hledat stáž?

 

Chtěl jsem získat zkušenosti už při studiu. Stáže poskytují možnost získat praktické zkušenosti z oboru, který může být blízko programu studia. Zároveň je to dobrá možnost jak si přivydělat.  Není to však moje první stáž.

 

Co tě přesvědčilo jít zrovna do EY?

 

EY je jednou z největších a nejlépe hodnocených firem v oboru auditu a consultingu. Práce v EY je pro mě vynikající příležitostí pro rozvoj kariéry. Zároveň je v EY plno různorodých projektů, na kterých je možné se naučit spoustu nových věcí. EY má také pobočky po celém světě, což dává možnost pracovat na mezinárodních projektech.  

 

Co vše jsi musel zařídit a čím sis musel projít?

 

Po poslání životopisu jsem musel vyplnit testy z angličtiny, numeriky a logiky. Poté následovaly dva pohovory, kde jsme se bavili o očekávání obou stran a vzájemně jsme poznávali. 

 

Jak vypadá tvoje stáž v EY? Čím se zabýváš?

 

Každý má ve firmě svého counselora, který mu pomáhá se kariérně rozvíjet. Také jsem na začátku dostal svého buddyho, který mi pomohl se vším. V tuto chvíli působím v týmu Credit Risku, v Business consultingu a pracuji na toolu pro mezinárodní banku, který pomáhá vyhodnocovat rizikovost jejich klientů. Já pracuji už nyní, ale je možné jít na stáž na pár týdnů i během léta. 

 

Je stáž placená? 

 

Ano, dostáváme hodinovou mzdu. A máme k tomu i řadu benefitů. Záleží však hodně na délce stáže a vybraném týmu. Na dlouhodobé stáži má intern jako já nárok na část klasických benefitů, jako je Cafetérie, placená dovolená podle opracovaných hodin, školení. Je to hodně flexibilní nastavení. 

 

Získal jsi při této zkušenosti něco, co ti pomůže v tvé budou kariéře? 

 

Každý klient vyžaduje trošku jiné technické řešení a u každého se naučím něco nového. Člověk se tedy musí učit pracovat v novém prostředí, s novými lidmi, na nových problémech nebo projektech. 

 

Je něco, k čemu by ses jinak jako student nikdy nedostala – specifická dovednost, zkušenost?

 

Rozhodně mám velmi různorodou práci, pracuji na rozdílných projektech a daří se mi tak propojovat získanou teorii ze školy s praxí. 

 

Co bys poradil studentům, kteří stáž zvažují? Proč do toho jít a nebát se?

 

Není se hlavně čeho bát, v EY jsem nenarazil na člověka, který by mi nepomohl. Každý nějak začínal a nikdo v EY neočekává, že každý je hned od prvního dne dokonalý a vše umí. 

 

Konzultanská firma Ernst&Young je partnerem březnové konference GetConnected 2023 - Splň si svůj sen. Bavit se budeme o stážich, podnikání, nových cestách, jak si splnit svůj sen. Svůj lístek zdarma si chyť už nyní. 

 

 

 

(rozhovor vznikl ve spolupráci s Terezou Koštůrovou z EY a Františkem Helebrandem)

 
 

 

Stáž v EY? Jasně, říká František.

Zpět na přehled blogu

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2108+

zapojených uchazečů

1819+

zaměstnavatelů

2569+

vědeckých pozic

18+

let zkušeností

TOPlist