Cena Crytur 2022 putuje na VŠCHT

Vítězem aktuálního ročníku soutěže o nejlepší diplomku v materiálovách vědách se stal Adam Baláž s prací zaměřenou na vývoj inovativních nosičů léčiv na bázi lipidických materiálů, které umožňují doručovat léčivo přímo do rakovinných nádorů.

"Práce se věnuje aktuálnímu tématu dopravy léčivých látek specificky do nádorových buněk. Velmi dobře shrnuje dosavadní problematiku, možnosti a úskalí cílené dopravy látek do rakovinových buněk, což je dnes velmi sledovaná oblast. Experimentální část přehledně demonstruje aplikace bioaktivních komponent do lipozomálních struktur, jejich procesy a unikátní vlastnosti. Celkově je práce psaná poutavě a odborně na velmi dobré úrovni.“ shrnul ve svém hodnocení jeden z hodnotitelů vítězné práce Ing. Antonín Fajstavr, R&D projekt inženýr vCrytur, spol. s r.o. Porota ocenila zejména formu zpracování tématu, jeho aktuálnost a dobrou aplikovatelnost v praxi.

Po dvou letech se předávání cen uskutečnilo v sídle firmy, vítěz získal 40 000 Kč. Ceremoniál proběhl v hybridní formě, protože Adam ani jeho školitelka dr. Denisa Lizoňová se nemohli zúčastnit osobně. 

Druhé místo těsně obsadil Antonín Baďura z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy s prací „Magnetooptical and magnetotransport effects in non-collinear antiferromagnets.“ Třetí se umístil Jan Král s prací „Příprava a charakterizace scintilačních nanokompozitů na bázi nanokrystalů CsPbBr3,“ z Fakulty jaderného a fyzikálního inženýrství ČVUT v Praze. Porota udělila také dvě Čestná uznání. Obě míří do Dejvic – na VŠCHT a ČVUT.

Více o oceněných pracech a autorech/autorce se dozvíte na cenacrytur.cz.

 

 

Cena Crytur 2022 putuje na VŠCHT

Zpět na přehled blogu

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2128+

zapojených uchazečů

1824+

zaměstnavatelů

2576+

vědeckých pozic

18+

let zkušeností

TOPlist