V QS se stále drží nejvýše Karlovka

Aktuálnímu  žebříčku QS World University Rankings 2023 nadále vévodí britské a americké školy. MIT porazil Cambridge. Úspěšným nováčkem roku je za Česko Jihočeská univerzita.

V žebříčku se porovnává šest základních kritérií:

Oproti loňsku se žádné velké překvapení nekonalo. V první pětce dále zůstává Oxford, Harvard a Stanford. Z kontinentální Evropy se v TOP10 drzí stále ETH v Curychu.

Z českých škol skončila na 288. místě Karlova Univerzita, i když proti loňsku se o dvě desítky míst propadla. Polepšila si VŠCHT, která poskočila na pozici 358. ČVUT lehce ztrácí, místo 378. 

Následují Masarykova univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci, VUT v Brně. Poprvé se v hodnocení objevila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, mezi 701.-750. školami. Do první tisícovky se také dostala další regionální univerzita a to ta z Hradce Králové. 

Celkové výsledky

Žebříček univerzit QS World University Rankings sestavovaný každoročně britskou společností Quacquarelli Symonds patří k těm nejprestižnějším a nejsledovanějším srovnáním světových univerzit. Letos je žebříček rekordně veliký. Objevilo se v něm 1422 nejlepších vysokých škol z celého světa.

 

(Zpracováno dle vedavyzkum.cz a topuniversities.com

V QS se stále drží nejvýše Karlovka

Zpět na přehled blogu

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2108+

zapojených uchazečů

1819+

zaměstnavatelů

2569+

vědeckých pozic

18+

let zkušeností

TOPlist