Stáže? Stáže!

Má smysl vůbec ztrácet čas nějakým stážováním? Zvlášť, když za to nemusím dostat zaplaceno?

Když zadáte na google klíčové slovo "internship" objeví se 861 000 000 "výsledků". Na "stáž" jen 1 560 000.  To je v poměru méně než jedno procento. Přes Linked-In na mne vyskočilo 64 aktuálních nabídek letních stáží v Česku. Lze z toho vyvozovat, že stáže nejsou v Česku dost atraktivní? Nebo nejsou běžné?

Je to opravdu individuální, spíš v Česku není tato oblast příliš populární. Určitě je to dáno i tím, že konkurence na pracovním trhu není nijak výrazná a proto není stáž nutnou podmínkou k tomu, aby zájemce našel odpovídající pracovní místo. Na rozdíl od zvyklostí ve Spojených státech či Německu, kde se zájemci snaží o něco více najít práci, která bude zajímavá a dobře placená. A firmy, pokud nemají zahraniční vlastníky či nejsou nadnárodními korporáty, nemají na stážisty úplně čas a kapacitu.

Tak nějak se očekávání obou stran míjí a sbírání zkušeností ve firmě pod dohledem zkušeného mentora je v našich domácích podmínkách trochu Hlava XXII. Tématu bude věnovaná konference na Masarykově univerzitě v září. Budeme proto rádi, když nám dáte vědět, jak se na stáže díváte. Stačí odpovědět na pět otázek. Díky moc.

Se závěry konference vás rádi seznámíme :-)

ANKETA

 

 

(Autor: Karolina)

Stáže? Stáže!

Zpět na přehled blogu

Získejte praktického průvodce zdarma

ZAREGISTRUJTE SE

Ozvěte se a ptejte se nás


Odesláním souhlasím se zpracováním mých osobních údajů společností Medicomp s.r.o. v souladu s Nařízením EU o ochraně osobních údajů.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

2091+

zapojených uchazečů

1818+

zaměstnavatelů

2530+

vědeckých pozic

17+

let zkušeností

TOPlist